Czas poznać biuro 32. PAKI

32 - WINIETA-LOGO Karolina-Korneszczuk-Podoba

Karolina Korneszczuk Podoba – Dyrektor Festiwalu

karolina.korneszczuk@paka.pl

513 438 541

Któż jej nie zna? Każdy kto kiedykolwiek na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat kojarzy energiczną, dziewczynę, która załatwia sprawy niemożliwe. Jest osobą związana z PAKA niejako genetycznie, bowiem, gdy była początkującą nastolatką przyjechała na Warsztaty Kabaretowe ze swoim wujkiem Mirkiem Wujasem. I została. Do dziś.

Przeszła przez wszystkie stopnie „kariery” w PACE, była wolontariuszką, recepcjonistką, gospodarzem i szefem Warsztatów, producentką aż wreszcie dyrektorem Przeglądu. W tym czasie bywała blondynką, brunetką, rudą, kochała kolor różowy i włoskie klimaty. Nieustannie pisywała smsy i prowadziła ożywione życie towarzyskie. Teraz się „lekko” ustatkowała jest szczęśliwą żoną i matką uroczej Lenki, która wyrasta na obraz i podobieństwo mamy. Potrafi wybuchnąć, gdy ktoś jest mniej szybki i dynamiczny niż ona (a jest takich niewielu) ale jest też prawdziwym przyjacielem, który nie odmówi pomocy. Lubi piosenki z krainy łagodności i makarony.

Izabela-Leonarczyk

Izabela Leonarczyk – Komisarz i Producent Konkursu

izabela.leonarczyk@paka.pl

505 385 264

Na PACE pojawiła się kilka lat temu jako wolontariuszka i sprawdziła się do tego stopnia, że zaproponowano jej pracę w biurze. W zeszłym roku została komisarzem konkursu.

Ktoś mógłby pomyśleć, że jest nieśmiała i lekko wycofana. Być może, ale nikt tak nie potrafi przeprowadzić analizy jakiegoś mniej lub bardziej ważnego wydarzenia jak ona. Lubi rozkładać mentalnie rzeczy na czynniki pierwsze, co niejednokrotnie pokazało, jak łatwo przeoczyć ważny drobiazg. Ma poczucie humoru, także na swój temat, co nie jest sprawą częstą i potrzebę poznawania kolejnych artystycznych wydarzeń. Jest krytyczną i baczną obserwatorką. Jako, że jest najmłodsza w zespole, czasem się buntuje. Na chwilę.

Jest fajnym, inteligentnym człowiekiem, który wmawia sobie różne rzeczy. Na szczęście otoczona jest gronem przyjaciółek, które próbują wyprowadzić ją z wielu błędnych przekonań.

32 - WINIETA-LOGO

Iza Kała – Szef Programowy PAKI

Z PAKĄ zetknęła się nie dawno, ale ze środowiskiem kabaretowym związana jest od lat. Aktorka teatralna i filmowa w Polsce i Niemczech, improwizatorka, stand uperka, reżyserka, organizatorka. Współtwórczyni pierwszego w Polsce one woman show, pomysłodawczyni i producent Standupowego Dnia Kobiet i standupowego projektu Same Baby. W 2013 roku wraz z Anetą Wróbel stworzyła autorski one woman show „Kredyt Zaufania”, doceniany przez publiczność i nagradzany przez jurorów zarówno festiwali kabaretowych, jak i teatralnych.

Na co dzień energiczna i dynamiczna – całkiem jak na scenie. Kobieta konkretna, ale otwarta i serdeczna w kontaktach międzyludzkich. Ma w sobie wiele radości życia i optymizmu, chociaż nie prezentuje tego nachalnie. Raczej dyskretnie i z klasą. Ma zabójczy backhand w tenisie i kotkę Kruszynkę, która zachowuje się jak pies.

32 - WINIETA-LOGO

Paulina Trojecka – Specjalista ds. sponsoringu

Przez wiele lat pracowała ciężko przy organizacji Mazurskiej Nocy Kabaretowej, czego efekty można zobaczyć w lipcu w TVP2 oraz w licznych powtórkach w ciągu roku.

W 2015 roku została dyrektorem Stowarzyszenia zatem spadł na nią obowiązek trzymania w ryzach różnych starych i nowych projektów oraz ich twórców. Daje radę.

Eteryczna blondynka- naturalna!- nie ma w sobie nic z delikatnej nimfy. Jest konkretna, potrafi prowadzić trudne rozmowy i znajdować wyjście ze skomplikowanych sytuacji, nie tracąc przy tym wdzięku. Wyprostowuje to, co zagmatwane, chętnie uczestniczy w projektach, które ją „kręcą”, wchodzi wtedy na najwyższe obroty energetyczne. Cały czas się uczy, także od innych.

32 - WINIETA-LOGO

Agnieszka Kozłowska – Rzecznik Prasowy, Promotorka

agnieszka.kozłowska@paka.pl

514 957 625, 881 733 584

PAKĘ zakładała z Mirkiem Wujasem i resztą i tak się jej życie potoczyło, że tkwi w niej do dziś. Przez sentyment i miłość do dobrego żartu. Dzięki temu pamięta, bardziej lub mniej wszystkie dotychczasowe PAKI – stanowiąc podręczne archiwum dla koleżanek i kolegów.

Cały czas zajmuję się produkcją pomysłów, które mogłaby sprzedawać na wagę, a jak ma wenę twórczą potrafi pisać bez przerwy przez kilkanaście godzin – stąd 5 książek napisanych przez nią o kabarecie (i kilka na inne tematy). Lubi tworzyć, choć twierdzi, że najfajniej jest w fazie projektu. Lubi planować dla samego planowania, projektować ciuchy i dodatki, urządzać mieszkania (żałuje, ze nie została projektantką wnętrz). Nie jest i nigdy nie będzie panią w średnim wieku, w czym pomaga jej córka Julka – szalona nastolatka. Kocha dobre teksty i koty. Inne zwierzęta zresztą też (żałuje że nie została weterynarzem)

32 - WINIETA-LOGO

Igor Sumara – producent i inspicjent

Kolejny członek biura, związany z PAKA przez geny. Jego ojciec Piotr był organizatorem i szefem PAKI w latach 80-tych i nadal jest członkiem Stowarzyszenia.

Igor jest pracowity i konkretny, nie tylko wykonuje powierzone mu zadania, ale często wyprzedza polecenia. Wie co z czym i dlaczego. Rozumie i dobrze znosi presję czasu. Jest wszędzie tam, gdzie jest potrzebny. Daje współpracownikom to cudowne przekonanie, ze o jego „działkę” nie trzeba się martwić. Jest przy tym prawdziwym dżentelmenem, człowiekiem o wysokiej kulturze osobistej – jednym słowem „umie się znaleźć” w każdej sytuacji. Lubi ludzi i daje temu wyraz w kontaktach z nimi (przynajmniej tak to wygląda z zewnątrz).