kak-winieta

Katowicka Akademia Kabaretu

to pierwszy na Śląsku cykl profesjonalnych wykładów i ćwiczeń dla osób zainteresowanych sztuką kabaretu oraz innymi formami wystąpień przed publicznością.

Przez dwa ostatnie tygodnie września 2015 roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbywały się branżowe warsztaty pantomimy, komediopisarskie, aktorskie, stand-upu, improwizacji, aktorstwa i konfenansjerki.

Z całych sił gratulujemy absolwentom!

Marek Gajewski, Magdalena Kubicka, Paweł Gębala, Damian Filowicz, Wojciech Smyk, Krzysztof Rdzanek, Łukasz Adamus, Grzegorz Warias i Karolina Klauza wystąpili na deskach sceny koncertowej w Pałacu Młodzieży, a zwieńczeniem tego wyjątkowego wieczoru był występ Cezarego Pazury.

Nowe skecze, które powstały podczas warsztatów, rozbawiały katowicką publiczność do łez! Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje i że wkrótce zobaczymy Wasze zgłoszenia do Festiwalu Niebywalencja i do Przeglądu Kabaretów PAKA

Zdjęcia z wydarzenia możecie zobaczyć tutaj:
https://www.facebook.com/media/

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim wykładowcom, dzięki którym te dwa tygodnie nauki, odbyły się na fantastycznie wysokim poziomie i dzięki którym zrozumieliśmy, jak ważne jest ciągłe szlifowanie swoich scenicznych umiejętności.

WARSZTATY I WYKŁADOWCY

edycja wrzesień/październik 2015

PANTOMIMA I EKSPRESJA
RUCHOWA DLA DZIECI

Anka Wojtkowiak-Williams

Aktorka pantomimy, improwizatorka. Stypendystka School for Mime Theatre w USA. Współtwórczyni duetu Liquidmime, dwukrotna zwyciężczyni PAKI (2010 i 2011). Prowadzi warsztaty pantomimy i ruchu scenicznego dla amatorów i profesjonalistów w Polsce i za granicą.

WARSZTATY
KOMEDIOPISARSKIE

Tomasz Nowaczyk

Lider, założyciel i autor tekstów w kabarecie Czesuaf. Stand-uper, biegacz i autor wierszy dla dzieci. Prawnik i prowadzący warsztaty.

WARSZTATY
STAND–UP

Karol Kopiec

Stand-uper, improwizator. Prezentuje charakterystyczny I abstrakcyjny styl komedii z dużą domieszką improwizacji. Wystąpił w obu sezonach polskiego „COMEDY CENTRAL PREZENTUJE” oraz w „Tylko dla dorosłych”, czy „Dzięki Bogu Już Weekend”

WARSZTATY
KONFERANSJERSKIE

Grzegorz Dolniak

Prezenter, konferansjer, założyciel i były członek kabaretu Szarpanina.  Współpracuje z redakcjami audycji rozrywkowych TVP2, TVP Rozrywka i radiowej Trójki. Prowadzi blog rysunkowy kreskadolniaka.pl, współtworzy warszawski teatr improwizowany Przyjezdni.

WARSZTATY
IMPROWIZACJI KABARETOWEJ

KAK-wykladowcy-06

Janek Malinkowski

Młody w okularach, krakus imigrant, improwizator od samych początków. Jako członek grupy AD HOC współorganizował  4 edycje Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Scenicznej „ImproFest” a jak sam mówi to wszytko to dopiero początek drogi!

WARSZTATY
IMPROWIZACJI KABARETOWEJ

KAK-wykladowcy-05

Łukasz Żak Zaczek

Artysta kabaretowy, konferansjer, satyryk, autor tekstów. Założyciel i członek Kabaretu 44-200. Zdobywca kilkudziesięciu nagród na ogólnopolskich festiwalach. Członek i współtwórca śląskiej sceny stand-upowej. Tworzy programy kabaretowe i współorganizuje imprezy kabaretowe.

WARSZTATY
AKTORSKO-KABARETOWE

KAK-wykladowcy-07

Ewa Błachnio

Aktorka kabaretu  Limo, Sceny 21 Teatru Nowego w Krakowie, teatru „sztuka na wynos” (w komedii Tomasza Jachimka „… i zawsze przy mnie stój”), Teatru Żelaznego w Katowicach. Aktorka i asystentka reżysera Sceny SAM w Gdyni („O co biega?”). Laureatka kliku konkursów piosenki kabaretowej, konferansjerka.

PARTNERZY I PATRONI MEDIALNI

Serdecznie dziękujemy partnerom wydarzenia: Restauracji Jeff’s oraz Pałacowi Młodzieży w Katowicach. Na szczególne podziękowania zasługują również patroni medialni: Radio Eska, Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów, e-kabaret, Projekt Kabaret, Kabaretytworzymyhistorie.pl, mariacka.eu.

 

Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Katowice.

KATOWICE-DLA-ODMIANY

 

zdjęcie w nagłówku: Silesianfoto.com