Jury Półfinałowe 32.PAKI

Ewa Błachnio

ewaPani z Kabaretu

Aktorka kabaretowa (w latach 2000-2015 członkini kabaretu Limo) i dramatyczna (Egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu przed komisją egzaminacyjną ZASP, styczeń 2014). Z radością zaprasza na spektakle teatralne z jej udziałem, m.in.: „…I zawsze przy mnie stój” (sztuka na wynos w Krakowie), „O co biega?” (CK w Gdyni), „Parapetówka” (Teatr Żelazny w Katowicach), spektakle muzyczne, które współtworzy z zespołem „Muzikanty”, jak i na fale RM FM, w którym co weekend można posłuchać jej w audycji „Poliż temat”. Wykładowca podczas Katowickiej Akademii Kabaretu organizowanej przez Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA w 2015 roku.

Prywatnie wiecznie uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony do życia wulkan energii. Dumna posiadaczka Harleya Davidsona, a od 2013 roku podpora Reprezentacji Artystów Polskich w Hokeja.

 

 

Zuza Dobrucka – Mendyk

zuziaPani z Telewizji

Magister Sztuki Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Dziennikarka telewizyjna, scenarzystka i reżyser programów kabaretowych. Była w grupie pomysłodawców Mazurskiej Nocy Kabaretowej. Z PAKĄ związana od 1994 roku, kiedy to pojawiła się z Beatą Harasimowicz podczas Warsztatów Kabaretowych. I została. Razem z Beatą Harasimowicz i Aliną Piętą wprowadziła kabarety do TVP2. Obecnie działa w TVP Rozrywka. Planuje napisać i wydać książkę o Zuli Pogorzelskiej. Fascynuje ją historia polskiej rozrywki. I historia polskiej piosenki. Dlatego zrobiła program „Historia jednego przeboju”.

Prywatnie pogodna i energiczna. Ma tysiąc pomysłów na minutę. Bezpośrednia i sympatyczna Ważna jest dla niej rodzina – ma trzy córki i męża Mendyka.

 

 

Agnieszka Kozłowska

ZTE P940A10, Product Development Dept.VIII developed

Pani ze Stowarzyszenia PAKA

Pisarka, dziennikarka radiowa, prasowa, autorka audycji, reportaży, świetnie władająca słowem.

Z wykształcenia polonistka . Jest jednym z założycieli Przeglądu kabaretów PAKA i była na wszystkich edycjach festiwalu. Działała jako specjalistka od promocji i działań wizerunkowych, obecnie jest rzecznikiem prasowym Stowarzyszenia Promocji Sztuki kabaretowej PAKA oraz Specjalista ds. Promocji 32. Przeglądu Kabaretów EDF PAKA, autorka książek o kabarecie: „Magiczny Świat Kabaretu”, „25×25, czyli 25 anegdot na 25-lecie PAKI”, „Pytanie niekontrolowane, czyli czego nie wiecie o kabarecie”, „Konferansjerem być, czyli o sztuce uwodzenia publiczności”, „A Pamiętasz?, czyli jak Kraków stał się kabaretową stolicą Polski”.

Kilkakrotnie była Komisarzem Konkursu Przeglądu Kabaretów PAKA, pomysłodawca i Dyrektor Artystyczny Niebywalencji – Festiwalu im. J. Przybory. Miłośniczka literatury i Kabaretu Starszych Panów, pochłonięta wychowaniem swojej nastoletniej córki Julki.

 

Rafał Kmita

rafalPan z Kabaretu

Damskie grono jurorów zasili jeden mężczyzna. Dla równowagi – oaza spokoju, wzór głębokiej analizy i odpowiedzialności w osądach – nie rzuca słów na wiatr, nie wyciąga pochopnych wniosków.

Autor tekstów, reżyser, założyciel Grupy Rafała Kmity (i autor wszystkich jej programów), która zrewolucjonizowała polski kabaret. Trzykrotny zwycięzca PAKI – w tym dwa razy zespół otrzymał Grand Prix. Autor tematycznych spektakli i sztuk teatralnych. („Wszyscyśmy z jednego szynela”, „Aj waj, czyli historie z cynamonem” i innych). Perfekcjonista i człowiek , który, gdy coś robi, chce, aby to było najlepsze. Dlatego często, aby rozwinąć swoje pomysły zbiera materiały przez wiele lat.
Bardzo wymagający, potrafi docenić prawdziwy talent. Z PAKĄ związany od 1993 roku. Kilkakrotnie zasiadał w Jury.

Prywatnie zapalony sportowiec, miłośnik przede wszystkim piłki nożnej. Konserwatysta ciągle stawiający sobie nowe wyzwania.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

email marketing powered by FreshMail