W sezonie letnim 2019 Mazury w zasięgu lotu!

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury to nowoczesne, międzynarodowe lotnisko położone w sercu Warmii i Mazur. W sezonie letnim 2019 można zamienić wielogodzinną podróż samochodem z Małopolski na Warmię i Mazury, na zaledwie godzinną, komfortową podróż samolotem. A to za sprawą uruchomienia nowego połączenia lotniczego na trasie Kraków Airport – Olsztyn-Mazury. Letnie połączenie z Mazurskim lotniskiem sprzyja weekendowym wyjazdom. W każdy czwartek oraz niedzielę, z Krakowskiego lotniska samolot startuje o godzinie 20:20, aby następnie o godzinie 21:35 wylądować w PL Olsztyn-Mazury. Start z PL Olsztyn-Mazury przewidziany jest na godz. 22:05, a lądowanie w Krakowie na godz. 23:15.

Już po wylądowaniu na Mazurskim lotnisku można odczuć klimat tzw. Zielonych Płuc Polski. Kojąca architektura i wystrój terminala pasażerskiego nawiązują do regionalnej stylistyki województwa. To jedno z niewielu lotnisk, które otoczone jest pięknymi lasami i jeziorami.

Lotnisko Olsztyn-Mazury znajduje się w miejscowości Szymany, 10 km od Szczytna oraz 55 km od stolicy województwa Warmińsko-Mazurskiego – Olsztyna. Dobrze skomunikowany z Olsztynem, pozwala na szybkie dotarcie w różne części regionu. Dla zwolenników podróżowania autem, na terminalu pasażerskim PL Olsztyn-Mazury znajdują się wypożyczalnie aut. Więcej informacji o Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury znajdziecie na stronie: www.mazuryairport.pl