Wieczór Ostatniej Szansy

29.03.2017  19:00

Pracownia Pod Baranami
Rynek Główny 27
Bilety: 15zł

 

Wieczór Ostatniej Szansy , czyli dogrywka na PACE

Wieczór Ostatniej Szansy to twór wyłącznie „pakowski”. Powstał jak to zwykle rzeczy wybitne – z potrzeby chwili, okoliczności – przed ponad dwudziestoma laty.

Z zasady o awansie kabaretu do Finałów decyduje powołane jury – profesjonalne grono znawców. Jednak nawet ono przy tak delikatnej materii jaką jest kabaret i często bardzo nieporównywalni do siebie i „ciekawi” jego reprezentanci, ma wątpliwości. I woli oddać ostateczną decyzję w ręce publiczności.

Tak się stało w 1995 roku, gdy pierwszym Laureatem Wieczoru Ostatniej Szansy był nie kto inny, jak Grzegorz Halama. I nie jest to przypadek. Drogę udziału w WOSzu przeszło wielu Wielkich polskiego kabaretu – choćby Kabaret Smile, Neonówka, Paranienormalni, Kabaret Czesuaf.

Mało tego! Jego zwycięzcy nie dość, że przechodzili do Finałów, to często … zajmowali miejsce na podium PAKI! Tak się stało w przypadku choćby Łowców.B i Formacji Chatelet. W końcu publiczność ma szósty zmysł.

To wyjątkowa dogrywka, czy baraże – wiąże się dla artystów z nutką goryczy – w końcu nie dostali się bezpośrednio do Finałów – ale także z dodatkową mobilizację. To ostatnia szansa, ich być albo nie być. I z tej adrenaliny, stania już „nad przepaścią” rodzą się wyjątkowe emocje i często występy spektakularne.

Co ważne – otrzymanie we własne ręce decyzji przez publiczność rodzi jej ogromne zaangażowanie i poczucie sprawczości, także w niej wywołuje niesamowite emocje i jest dodatkowym elementem decydującym o doskonałej zabawie.

To nie jest zwykły występ. to walka na śmiech i łzy (ze śmiechu) !!!

 

WYSTĄPIĄ:

TOMASZ BISKUP 

KABARET TRZECIA STRONA MEDALU

KABARET INACZEJ 

 

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA

email marketing powered by FreshMail