Agnieszka Kozłowska

ZTE P940A10, Product Development Dept.VIII developed
ZTE P940A10, Product Development Dept.VIII developed

Jest jednym z założycieli Przeglądu kabaretów PAKA i była na wszystkich festiwalach. PAKOpisarka. Działała jako specjalistka od promocji i działań wizerunkowych, obecnie jest rzecznikiem Stowarzyszenia PAKA, ale robi też inne projekty. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Niebywalencji – feestiwalu im Jeremiego Przybory. Jest jedną z najbardziej pomysłowych i twórczych osób w PACE, a ze względu na staż najbardziej doświadczoną. Woli wymyślać niż realizować, bo na etapie pomysłu wszystko jest o wiele ciekawsze.

Wychowała się w rodzinie, gdzie bardzo wysoko ceni się inteligencję i dowcip, gdzie słuchało się Młynarskiego, Kabaretu Starszych panów i radiowej trójki.

Z wykształcenia polonistka, krótko pracowała w szkole średniej, potem była asystentką na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, skąd pochodzi i gdzie po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim wróciła na parę lat. Jej prawdziwą pasja stało się wówczas radio, gdzie przez 10 lat była dyrektorem promocji, reklamy i profesjonalnego studia nagrań. Tam też, o dziwo, zaczęła pisać, Najpierw felietony radiowe, później większe formy.

Jest autorką 5 książek o kabarecie ( „Magiczny Świat Kabaretu”, „25×25 czyli 25 anegdot na 25 lecie PAKI”, „Pytania Niekontrolowane, czyli czego nie wiecie o kabarecie”, „Konferansjerem być czyli o sztuce uwodzenia publiczności” oraz „A pamiętasz, czyli o tym, jak Kraków został kabaretową stolicą Polski”), a także kilku poradników kulinarnych i książek z przepisami, bo kiedyś jej wielką pasją było gotowanie, teraz woli pisać. Uwielbia odkrywać nowe znaczenie słów i związków frazeologicznych.

Chciałaby upiększać świat i ludzi dlatego jej kolejną pasja jest moda i urządzanie wnętrz, przez co koleżanki z PAKI mówią na nią Feng Shui. Sama też czasem robi biżuterię, filcuje, maluje na tkaninach, robi na drutach artystyczne swetry.

Razem z córką Julią tworzą szczególny tandem.

Kocha zwierzęta – wszystkie, z wyjątkiem niektórych robali i ma wrażenie że na starość będzie żyła otoczona dużą ilością kotów, psów i innych „braci mniejszych”.
Lubi życie wielkomiejskie i nie specjalnie pociągają ją podróże. Chyba ze chodzi o wyjazd w gronie ciekawych ludzi – przyjaciół

Bardzo lubi seriale, (w tym polskie niektóre) i polską muzykę, bo bardzo ważne są dla niej teksty piosenek.

Ma wiele ulubionych książek, do których chętnie wraca – może czytać kilkakrotnie tę samą pozycję. Ostatnio pasjonują ja biografie.

Lubi kuchnię tradycyjną niezbyt ostrą, wszystkie gołabki, naleśniki, pierogi, kopytka, leniwe etc. I słodycze – pasjami

Uważa, że życie to żart – nie zawsze udany, nie zawsze z dobrą puentą