Hrabi

HRABIUważa się go ( częściowo) za kontynuatora kabaretu Potem – nie bez powodu, bo dwóch członków kabaretu tworzyło tę kultową zielonogórską formację – Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys, poza tym bywa ze Władek Sikora ( lider Potemów) pisze im niektóre teksty.

Jest to jednak zupełnie inny kabaret. I o ile Potemy bawiły nas często nieporadnością sceniczną, czy umownymi rekwizytami o tyle Hrabi jest w tym względzie perfekcyjny. Każdy ich program to zwarta, przemyślana całość zarówno tekstowo jak i scenograficznie, czy aktorsko. Inteligencja, dowcip, absurd, kultura, sceniczna to ich cechy charakterystyczne. Uważają kabaret za sztukę i traktują swoje zajęcie poważnie – za co widzowie odwdzięczają im się uwielbieniem.

Każdego roku ( począwszy od 2002) przygotowują premierę nowego programu, tak powstały „Demo”, „Terapia”, „Dracula”, „Pojutrze”, „Co nas śmieszy”, „Kobieta i mężczyzna”, „Syf i malaria”, „Gdy powiesz tak”, „Savoir Vivre”, „Tak, że o”, „Lubię to”, „Aktorem w płot” (z kabaretem Jurki) a także dla dzieci „Bez wąsów” i program z piosenkami „Pienia i jęki”.

W skład zespołu wchodzą Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Tomasz Majer i Łukasz Pietsch.