Anna Kaczmarczyk Pocica

Psycholog, trener, konsultant, z PAKĄ związana od 1999 roku, specjalista od rozwoju osobistego

Przez wiele lat z mężem Jurkiem prowadziła warsztaty dla początkujących kabareciarzy. Obecnie jest członkiem Stowarzyszenia PAKA.

Przede wszystkim jest matką. Jej zdaniem rola matki/rodzica jest tą która najbardziej poszerza przestrzeń człowieka, najbardziej buduje jego wnętrze. Dzieje się  tak dlatego, że dziecko jest przedłużeniem nas samych i wychowując dzieci kreujemy rzeczywistość.  Będąc rodzicem, w naszych dzieciach jak w lustrze przeglądamy się jakimi jesteśmy ludźmi. Nieustannie zdajemy egzamin z autorefleksji  , bo przy wychowaniu dzieci nic nie jest błahe, każdy gest może mieć znaczenie.

Twierdzi, że jest znakomitą żoną. Tym, które chciałyby pójść w jej ślady radzi aby nauczyć się dostrzegać w mężu pozytywy, negatywy tylko jako rzadkie urozmaicenie. Widzieć pozytywy i  dawać temu wyraz na zewnątrz. Małżeństwo ma być miejscem ładowania mocy, a nie placem boju. To na pewno jedna z zasad prymusek w szkole żon.

Uwielbia jeździć samochodem, wsiadając na miejsce kierowcy czuje przyjemne podekscytowanie.

Lubi przemieszczanie się, ruch. Fascynuje ją piękno przyrody, architektura Boga a nie człowieka.

Swojego czasu zakochała się w Grecji.

Kocha tez morze Bałtyckie i co roku musi tam być, chociaż przez chwilę pobyć na plaży.

Gdy była młodsza chętnie chodziła po górach, potem przestała, teraz odkrywa tę przyjemność na nowo.

Lubi filmy psychologiczne, o fascynującym świecie psychiki człowieka. Od oczywistości i banału, po złożoność i tajemnicę. Człowiek to obiekt jej zainteresowań, również w filmie.

Dużo czyta. Kiedyś miał na nią duży wpływ Fiodor Dostojewski, lubiła czytać literaturę Fantasy na przykład Tolkiena. Obecnie dużo czyta książek o duchowym rozwoju człowieka.

Wypoczywa w swoim ogrodzie ale lubi tylko wybrane prace,. Nie znosi plewienia, ale za to relaksuje ją pielęgnacja plantacji winogron. Najpierw odpowiednie przycięcie, potem podwiązanie, a potem widok błyskawicznie rosnących i pęczniejących owoców – to szybka nagroda za włożony wysiłek. No i jeszcze duma z dorodnych kiści które czasami ważą ponad kilogram.

Lubi gotować, zwłaszcza wtedy gdy nie musi. Nie ma ulubionej potrawy, ale ostatnio preferuje warzywa, kasze, makarony, czyli raczej lekkie jedzenie.

Uważa że absolutnie każdy człowiek ma swój diament. Każdy ma talent do odkrycia, coś czym można się zachwycić.

U ludzi bardzo ceni wyraźny system wartości i odwagę aby go realizować w życiu.

Ceni także lojalność, nie lubi egoistów i egocentryków.