Kabaret Skeczów Męczących

Jeden z najpopularniejszych obecnie kabaretów w Polsce. Skecze takie jak GOPS, Chrzciny czy inne wpisują się kanon polskiego kabaretu. Poruszają tematy przeróżne, ostatnimi czasy szczególnie polityczne. Specjalizują się również w parodiowaniu znanych z popkultury piosenek. Nie boją się być kontrowersyjni, niepoprawni politycznie, przy czym nie przekraczają cienkiej linii dobrego smaku.

Kabaret powstał w 2003 roku w Kielcach. Jego członkami są Karol Golonka, Jarosław Sadza, Marcin Szczurkiewicz oraz Michał Tercz. Jak sami siebie przedstawiają na oficjalnej stronie internetowej:
Karol Golonka: Motor napędowy muzycznej strony Męczących jak i kopalnia wszelakich pomysłów scenicznych. Do tego błyskotliwy konferansjer i skrupulatny obserwator otaczającej nas rzeczywistości. Zadał Śrubie na scenie już blisko sto pytań;
Jarosław Sadza: Człowiek o stu twarzach, dwustu przebraniach i jednym olśniewającym uśmiechu – jednym słowem…nie, nie da się jednym słowem opisać osoby odpowiedzialnej za Śrubę, Kłaka, Buźkę czy Pana Adamczyka…;
Marcin Szczurkiewicz: Włada ciętą ripostą i szybko reaguje na wszystko, co niespodziewane. Świetnie wciela się zarówno w rolę wytwornego konferansjera, jak i półgłówka Zęba. Wzorowy Szatan i Ksiądz – odważnie prawda?;
Michał Tercz: Raz po raz udowadnia, że z małej roli w skeczu potrafi zrobić wielkie rzeczy. Ostatnio z pasją wciela się w męża Buni i coraz lepszego tenisistę. Chodzą słuchy, że “nie ma ognia”…

Oprócz występowania stricte kabaretowego Panowie świetnie sprawdzają się jako współprowadzący duże imprezy kabaretowe oraz muzyczne, takie jak: Sabat Czarownic 2013, Top Trendy 2014 czy też Polska Noc Kabaretowa 2013. Posiadali również swoje autorskie programy telewizyjne: „KSM – Kochajmy Się Mocno” (TVP2 2009), „Kabaretożercy” (TVP2 2010), „KSM – Kabaretowa Siła Miłości” (TVP2 2011), „Droga do Euro” (TVP2 2011–2012).

Pierwszy raz byli finalistami krakowskiej PAKI w 2006 roku, kiedy to, wraz z Neo-Nówką, zdobyli nagrodę publiczności, w 2007 otrzymali III nagrodę (ex aequo z kabaretem Napad).
Innymi ważnymi nagrodami są Nagroda Publiczności na XXV Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry w 2004 roku, I nagroda na XXVII Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, II nagroda i Nagroda Publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A.