Kwartet Okazjonalny

Kwartet Okazjonalny został założony w 1999 roku w Krakowie. Jego powstanie wiążę się z krakowską PWST, gdzie zorganizowano konkurs na zagranie utworu Fryderyka Chopina na dowolnym instrumencie z wyjątkiem fortepianu. Idea koncertu spodobała się artystom do tego stopnia, że spontanicznie utworzyli czteroosobowy zespół grający na: butelkach, grzebieniach, kontrabasie, akordeonie, flecie i glinianym koguciku. Grupa wzięła udział w konkursie i otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę publiczności. W skład grupy wchodzą: Mikołaj Blajda, Marta Saciuk, Artur Sędzielarz.

Zdobyli mnóstwo nagród i wyróżnień, m.in.:
– w 2003 – Nagroda Publiczności i Dziennikarzy (Grand Prix na V Ogólnopolskiej Giełdzie Kabaretowej „PrzeWAŁka”) w Wałbrzychu, I miejsce w Konkursie Piosenki Kabaretowej na OSPIE w Ostrołęce oraz I miejsce w kategorii skecz („Rozmowa z jury”) na festiwalu Ryjek w Rybniku;
– w 2004 – IV nagroda na I Festiwal Piosenki Kabaretowej w Poznaniu;
– w 2005 – III nagroda na Śląskiej Olimpiadzie Kabaretowej w Katowicach oraz I nagroda na I Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretów WYŻYNY DRWINY w Lublinie.

W 2003 – 2005 byli finalistami PAKI, zdobywając w 2003 III nagrodę oraz nagrodę specjalną “turlanie z Anna Dymną w krakowskiej kręgielni”. W 2004 roku zajęli II miejsce oraz otrzymali nagrodę specjalną „Wejście na antenę” ufundowaną przez Radio Kraków (antenę na dachu budynku).