Słuchajcie

Kabaret Słuchajcie to kabaret z Zielonej Góry założony w 1998 roku przez Jarosława Jarosa. Skład ulegał zmianom wielokrotnie, ostatni skład kabaretu Słuchajcie to Jarosław Marek Sobański, Tomasz Łupak oraz Janusz Pietruszka. Później zmienił swoją nazwę i obecnie w składzie Jarosław Marek Sobański, Tomasz Łupak, Janusz Pietruszka oraz Karolina Kuras działają pod nazwą Kabaret ZACHODNI. Obecnie sami siebie przedstawiają:

“To czwórka artystów, którzy kabaretem zaczęli zajmować się jeszcze w poprzednim wieku. Dwudziestym – dla jasności. Mężczyźni tworzyli wtedy jako kabaret Słuchajcie, a babeczka współtworzyła formację “Babeczki z rodzynkiem”, ale to dawne dzieje – przedwczorajsze. Teraz w nowym, pełnym (obu płci) składzie ruszają w Polskę z nowa energia i nową nazwą.
Wywodzą się i nieustannie działają w Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Pojawiali się na wszystkich ważnych festiwalach kabaretowych i w wielu widowiskach telewizyjnych. Program kabaretu Zachodniego składa sięze skeczy i piosenek. Charakteryzuje go kreowanie zaskakujących sytuacji: podryw na wózek z dzieckiem czy też niespodziewana wizyta Zygmunta Hajzera. Doświadczenie, talent aktorski i umiejętność wejścia w bezpośredni kontakt z widzem sprawiają, że Zachodni zajdzie Wam w głowy. Nowa energia, nowy skład – nowa jakość!”

Kabaret Słuchajcie był zdobył między innymi:
I miejsce na Trybunałach Kabaretowych w Piotrkowie Trybunalskim w 2003 roku;
I miejsce na X Mulatce (Mazurskie Lato Kabaretowe) w Ełku w 2004 roku;
I miejsce na “DebeŚciaKu” w Dąbrowie Górniczej oraz I miejsce na II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. w Poznaniu w 2005 roku.

W Konkursie PAKI pojawili się w 2001 roku (w składzie Eliza Rink, Tomasz Łupak, Jarosław Marek Sobański, Jarosław Jaros), zdobywając II nagrodę (ex aequo z Ani Mru Mru) oraz w latach 2004 i 2005 (w składzie Katarzyna Piasecka, Jarosław Marek Sobański, Tomasz Łupak), zdobywając III miejsce oraz nagrodę specjalną dla Katarzyny Piaseckiej w 2004.