Liquidmime

Liquidmime to polsko-amerykański tandem, w skład którego wchodzą Jim Williams – aktor, mim, tancerz, klaun oraz Anna Wojtkowiak-Williams – aktorka pantonimy. Para poznała się w 2004 roku podczas warsztatów pantomimy w Ohio. Przez kolejne pięć lat starali się połączyć swoje umiejętności, aby w 2009 roku pokazać światu efekty swej pracy. Liquidmime tworzy komiczny świat, w którym oszczędność słowa umożliwia wykorzystanie znacznie bardziej pomysłowego słownika.

„Liquid”, pierwszy człon nazwy, nawiązuje do płynności ruchu, jak również płynności stylów i środków wyrazów wykorzystywanych przez tandem (pantomima, klaunada, efekty specjalne, lalkarstwo, improwizacja). „Mime” czyli pantomima, odwołuje się do wykształcenia artystów oraz początków ich współpracy w życiu osobistym i artystycznym.

W 2010 roku, podczas XXVI PaKi Liquidmime ex-aequo z Kabaretem Chyba zdobyło I Nagrodę przeglądu. Tandem otrzymał również nagrodę przechodnią – walizkę kabaretu Potem z certyfikatem oryginalności za najlepszy rekwizyt w postaci latającego motocykla oraz nagrodę specjalną w postaci błyskawicznej sesji fotograficznej podczas Koncertu Laureatów w wykonaniu wszystkich obecnych na sali fotografów.

Opiekunka dzieci Liquidmime otrzymała natomiast nagrodę specjalną w postaci zestawu 6 autorskich filiżanek pomalowanych przez artystów kabaretowych (Stanisława Tyma, Artura Andrusa, Władysława Sikorę, Henryka Sawkę , Irka Krosnego i Piotra Bałtroczyka).

W 2011 roku Liquidmime ex-aequo z Kabaretus Fraszka zdobyło Grand Prix XXVII PaKi.

Wśród innych nagród zdobytych przez Liquidmime wymienić należy: Nagrodę Główną Flying Mole Festiwal 2010 w Zielonej Górze, I Nagrodę tj. tytuł „Króla Łgarzy 2010” XXVII Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni, czy Grand Prix XXXI Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, które odbyły się w Lidzbarku Warmińskim w 2011 roku.