Robert Górski, Artur Andrus, Kabaret Hrabi i Kabaret Młodych Panów…

To tylko niektóre kabarety, które wystąpią między 12 a 15 kwietnia w Nowohuckim Centrum Kultury w ramach 34 Przeglądu Kabaretów PAKA.

Żeby tradycji stało się zadość, o najwyższą nagrodę czyli Grand Prix PAKI powalczy aż 8 najlepszych kabaretów  i stand- uperów młodego pokolenia wybranych w ogólnopolskich eliminacjach.

 

„Budujemy nowy dom czyliNowa Paka w Nowej Hucie” pod takim hasłem odbędzie się dobrze znany w całej Polsce 34. Przegląd Kabaretów PAKA.  Z racji nowego miejsca odbywania się Przeglądu, organizatorzy postanowili znaleźć wspólne elementy między dzielnicą  a całym festiwalem, dlatego w tym roku Paka będzie z przymrużeniem oka wspominać czasy PRLu.  Nie zabraknie oczywiście stałych elementów, do których przyzwyczailiśmy się przez tyle lat trwania  festiwaluczyli: najlepszych młodych kabaretów startujących w konkursie, jurorów ich oceniających i gwiazd polskiej sceny kabaretowej.

Zaczynamy z wysokiego C! Od koncertu,który nie zdarzy się nigdzie indziej i nigdy więcej-  czyli od Koncertu Piosenki Nieprzyzwoitej , w którym zobaczymy m.in. Kabaret Hrabi czy Artura Andrusa.

W piątek rozpoczniemy konkursowe zmagania, które  opanują NCK także w sobotę. A o najwyżesze laurypowalczą  : Magdalena Kubicka,Szymon Łątkowski,Paulina Potocka,Kabaret Kałasznikof, Monika Nowogrodzka, Kabaret FiFa-RaFa, Grzegorz Dolniak i Kwiatkowski I Bank. Nie zabraknie także Konkursu Piosenki, w którym wystąpią: Drzewo a gada, Marco Marecki, Kabaret NASZ , Adam Wacławiak i Kabaret A JAK!

 

W tym roku najlepsze kabarety młodego pokolenia oceniać będą:Zofia Czerwińska, Beata Harasimowicz, Ewa Błachnio, Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru, Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów oraz Rafał Kmita.
A po dniach konkursowych  prowadzić nas będzie niezastąpiony Bartosz Demczuk.

Po piątkowym emocjonującym wieczorze  nie zabraknie legendarnego już Koncertu Pojedynków Pakowskich. W tym roku rywalizować ze sobą będą:  Kabaret Młodych Panów, Kabaret K2, Kabaret A JAK! i Tomasz Jachimek.
Wieczór poprowadzi umówiony ostatnio z Polsatem- Piotr „Guma” Gumulec.

Sobota to kolejne rywalizacje konkursowe. Po nich nastąpi Wielka Improwizacja w wykonaniu znanej krakowskiej grupy AD HOC, która do swojego występu zaprosiła znakomitych gości czyli Ewę Błachnio, Agnieszkę Marylkę Litwin i największego prezesa wśród artystów kabaretowych czyli Roberta Górskiego. Wieczór muzycznie ubarwi IMPROBAND.

W niedzielę odbędzie się tradycyjna Gala z udziałem laureatów Przeglądu i gwiazd  polskiej sceny kabaretowej – Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru-Mru, Robert Korólczyk i Bartosz Demczuk, The Jobers.

A  wszystko to ramach “Kabaretu Na Żywo” realizowanego przez TELEWIZJĘ POLSAT. 

Wszystkie tegoroczne wydarzenia Pakowskie odbędą się w Nowohuckim Centrum Kultury. Bilety już do nabycia na stronie www.paka.pl