Ani Mru Mru

Lublin

2003 – Grand Prix (XIX PAKA)
2002 – II nagroda (XVIII PAKA)

Grand Prix zdobyli w roku 2003 i tak wysoko podnieśli poprzeczkę, że od tej pory nikomu nie udało się jej zdobyć. Ich przyjaźń z PAKĄ datuje się od pierwszego programu w 1999 r. Długo i konsekwentnie wspinali się na szczyt, po drodze zmieniając skład zespołu, ale gdy już tam dotarli, zapanowali niepodzielnie. Dobra passa kabaretu trwa już kilka lat i zapewne trochę jeszcze potrwa, są laureatami pierwszej telekamery przyznanej w 2007 roku dla kabaretu – czyli nagrody, na którą głosują widzowie telewizyjni. Ich program opiera się na świetnych pomysłach Marcina Wójcika i niesamowitej fizjonomii Michała Wójcika. A może jest odwrotnie? ( Nie są braćmi o czym wszyscy zapewne już wiedzą). Od pewnego czasu ze swoim pomysłem na postać sceniczną występuje także Waldek Wilkołek. Trzech przystojnych mężczyzn przedstawia humor oparty na bacznej obserwacji świata i ludzi. W ich wykonaniu można zobaczyć takie kultowe skecze jak : “Oświadczyny”- o tym jak uzyskać przewagę nad zdezorientowanym przyszłym teściem, “Brzuchomówca” z Michałem jako dmuchanym pajacem, “Rolnik” w wersji rockowej, “Supermarket” – czyli relacja słowno mimiczna z otwarcia sklepu, “Muszkieterowie” – o lekko znerwicowanych pacjentach pewnego szpitala, “Chińska Restauracja” – o polsko – chińskich chwytach marketingowych, “Małysz” – o niesłychanym locie naszego skoczka , “Tofik” o względności urody męskiej i wiele, wiele innych. Michael Palin z legendarnej grupy Monty Pyton miał niewątpliwą przyjemność wystąpienia razem z kabaretem w skeczu Arka Noego w roli trzeciego dziecka. Do tego wydarzenia doszło przy okazji kręcenia przez Palina ,filmu o Polsce dla telewizji BBC.

Biorą udział w wielu programach telewizyjnych, stanowią filar Latającego Klubu Dwójki, są na pewno jednym z najpopularniejszych polskich kabaretów.

Ostatnio ukazała się książka „Ani Mru-Mru. O dwóch takich, co było ich trzech”, w której opowiadają o sobie Adrianowi Dąbkowi

Skład:

Marcin Wójcik
Michał Wójcik
Waldemar Wilkołek